Hakkımda – Enes Ertuğrul

Normal şartlarda kendimi anlatmam gerekse konuya meslek bilgisi ile girmem, fakat bu site her ne kadar kişisel sitem olsa da, çok kişisel bilgileri paylaştığımı/paylaşacağımı söyleyemem.

Çünkü kendi evinde kendini anlatmak fikri hoşuma gitmiyor.

O yüzden meslekî bilgi ile başlayabiliriz sanırım:

Açık Kaynak Destekçisi – Girişimci

Bir kişi sevdiği işi yapıyorsa şanslı demektir, çok şükür ben de sevdiğim ve yapmak istediğim işi yapıyorum. Peki nedir bu iş? Kısaca internet diyebiliriz. Üniversitede öğrenci iken web tasarım firmamı kurdum (2010) ve artık sadece eşe dosta değil, kurum ve kuruluşlara da web tasarım hizmeti vermeye başlamıştım.

Elbette bu süreçte en büyük yardımcım Joomla oldu, hala da öyle… Sonrasında web tasarım firması şükür iyi bir noktaya geldi ve 2013 Mart ayında da yine çok yapmak istediğim bir proje olarak Optimum Theme hayata geçti.

Şimdi ise çok farklı bir heyecan daha yaşıyorum.

Arastta

Arastta’da hayaller büyük… Bakalım ne olacak…

Buraya kadar meslekî hayatımla ilgili kısa bir özet sunmuş oldum… Kişisel noktada ise aktarmak istediğim -henüz- iki nokta var:

  • Mine* Hanım ile evliyim…
  • Adını yazarken bile içimi titreten Firuze Meryem isminde bir kızım var…

Firuze Meryem Hanım’ın gelişimini, büyümesini ve gittikçe karakterini ortaya koyuşunu görmek beni çok mutlu ediyor. Kendisi yuvamıza, hayatımıza ve dünyamıza apayrı bir anlam katıyor.